Bądź cyberbezpieczny z Bankiem Spółdzielczym


Większość wiadomości phishingowych zawiera linki.

Są one uwzględniane w nadziei, że klikniesz i podasz swoje dane osobowe. Kliknięcie łącza może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania na Twoim urządzeniu.

W razie wątpliwości najedź na link. Jeśli adres URL wskazuje inną domenę niż ta, do której ma prowadzić link, nie klikaj jej.
 1


Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie takie jest!

E-maile phishingowe będą próbować skusić Cię niesamowitymi ofertami. Ewentualnie mogą zawierać informacje, że wygrałeś bon upominkowy lub  darmowe zakupy 🛒

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że coś wygrałeś, ale nie pamiętasz udziału w konkursie, prawdopodobnie jest to oszustwo.

2


Czy wiesz, że niektórzy cyberprzestępcy wysyłają pocztą dyski USB, które instalują oprogramowanie ransomware na Twoim komputerze po podłączeniu?

Nigdy nie podłączaj dysków USB do komputera, chyba że wiesz, skąd pochodzą i co jest na nich. Jeśli Twój dział IT zablokował dyski USB w pracy, to nie bez powodu!
 3


Dobre oprogramowanie antywirusowe ochroni Cię przed oprogramowaniem ransomware, poddając je kwarantannie, zanim będziesz mógł na nie kliknąć.

Nie zapomnij o aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego w celu ochrony przed nowo odkrytymi zagrożeniami.   

Więcej informacji na stronie 👉 www.bezpiecznymiesiac.pl

4


Znajdziesz nas też tutaj


Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, 07-300 Ostrów Mazowiecka, ul. 3 Maja 32, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Rejestr Przedsiębiorców nr 0000087012, NIP: 759-000-27-35, REGON: 000508690